GLAS OCH KERAMIK / Mat- och kaffeserviser / Matservisdelar 9996532
*
nr 999 6532
Matservisdelar
ca 40 del, Gefle, Astrid
Kondition: slitage
Utrop:
500 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 7 december 2015
kl 20:58:46
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/12 23:10:49
1
250 kr
5/12 23:40:34
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: astrid gefle matservisdelar mattallrik mattallrikar svensk keramik svenska keramiker tallrik tallrikar
-
4035 Matservisdelar
13 delar, glas, bland annat "Reffla", Arthur Percy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:56
-
4133 Matservisdelar
50 delar ca, Eschenbach, Bavaria
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:37
*
Matservisdelar
Kondition: slitage
nr 999 6532
Matservisdelar
ca 40 del, Gefle, Astrid
Kondition: slitage
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 7 december 2015 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/12 23:10:49 | 1 | 250 kr |
5/12 23:40:34 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Gefle Porslinsfabrik AB
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
Keramisk fabrik i Gävle grundad 1910 efter övertagandet av en äldre lerkärls och kakelfabrik som var i bruk redan vid början av 1800-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: astrid gefle matservisdelar mattallrik mattallrikar svensk keramik svenska keramiker tallrik tallrikar
-
4035 Matservisdelar
13 delar, glas, bland annat "Reffla", Arthur Percy..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 19:56 -
4133 Matservisdelar
50 delar ca, Eschenbach, Bavaria
Auktionen avslutas
nu på måndag
10 juni kl 18:37